محاکمه

یکی از تاثیرگذارترین فیلمهایی را که تاکنون دیده ام فیلم محاکمه براساس رمان معروف کافکا است .(برخلاف نظرهمکارعزیزم که فکرمی کردمن این فیلم را به طورجدی نگاه نکردم ، اما بیشترین تاثیررا روی من گذاشت ). داستان راجع به کارمند بیچاره ای است که این دنیا برای او مانند صحنه دادگاه و مردم حکم قاضی یا مامور را دارند و مدام راجع به او قضاوت می کنند ، بدون آن که خودش بداند چه کرده و چه گناهی را مرتکب شده است . درست چیزی شبیه زندگی بیشتر ما آدمها.

/ 3 نظر / 6 بازدید
ن

سلام من هم فیلم محاکمه را به تازگی دیدم و داستان محاکمه کافکا را خیلی وقت پیش خوانده بودم. اما تاثیر آن یک باره در وجودم شکل گرفت مدتها بعد از خواندن کتاب و اصولا خصیصه آثار کافکا همین است .بعد از بستن کتاب حکایت آن شروع شد. کامنت قبلی مطلب مهمی نبود.خواهش می کنم.

a

اشعار یک کارمند مرد تنها. به خاطر توست که صبحها از خواب برمی خیزم به اشتیاق نگاه توست که جان می گیرم زندگی یک نواخت و محدودم را آغاز می کنم و در چشمان تو خودم را فراموش می کنم

متزنبام

سلام. به نظرم محاکمه، هرچند یک داستان نیمه تمام است، ولی یکی از بهترین کتابهایی است که می توان خواند. فیلم رو ندیده ام ولی حتما خوب بوده. اصولا کافکا رو دوست دارم.